עמוד הבית > חדשות ג'ון דיר > Agricultural Management Solutions (AMS)

Agricultural Management Solutions (AMS)

Agricultural Management Solutions (AMS)

פתרונות ניהול חקלאיים מבית ג’ון דיר – סקירה

הגידול באוכלוסיית העולם, הדרישה ההולכת וגוברת לייצור מאסיבי של מזון, התקדמות הטכנולוגיה והדרישה ההולכת וגוברת להתייעלות בשיטות עבודה חקלאיות מסורתיות הביאו את החקלאות לשיאים טכנולוגיים, שאת הביטוי לחלק מהם ניתן לראות בצורת מערכות הניהוג האוטומטי שהם הבסיס שעליו ניתן לבנות את איסוף המידע וכפועל יוצא מכך ייעול העבודה.

חברת ג’ון דיר כמובילת דרך בתחומי הטכנולוגיה בחקלאות שמה בראש מעייניה את נושא זה ומחזיקה מחלקה שלמה המתעסקת רק בתחום זה. מחלקה זאת נקראת AMS והיא מרכזת את כל תחומי הטכנולוגיה המתקדמת, אשר כל חקלאי משתמש בפונקציה הרלוונטית אליו .

ה- AMS כולל בין היתר את תוכנת הניהוג האוטומטי, את האפשרות לאסוף נתונים תוך כדי הקציר או הקטיף ולהפיק מפות יבול, הוא כולל את האפשרות להפעיל ציוד ריסוס או דישון בצורה מדויקת ולשמור את הנתונים משנה לשנה.

רכיבי המערכת העיקריים: אנטנה, מסך ואם זה טרקטור ללא הכנה או טרקטור לא ג’ון דיר דרוש גם הגה חשמלי.

עקרונות השיטה:

המערכת מבוססת על רשת לווייני ניווט: 24 לווייני gps אמריקאים, 20 לווייני glonass רוסיים, 6 לווייני תיווך ביניים, 2 מרכזי עיבוד אות בארה”ב, תחנות קרקעיות הפרוסות ברחבי העולם (הקרובה אלינו ביוון) וכשמשתמשים ב RTK נעשה שימוש גם בתחנות קרקעיות (רדיו או טלפון – יפורט בהמשך).

רמות דיוק:

האנטנה נקראת StarFire ולכן רמות הדיוק נקראות SF.

±15cm – SF1

±3cm – SF3

±2.5cm – RTK

RTK – רדיו – מבוסס על תקשורת רדיו עם עוד אנטנות כמו אלה שעל הטרקטור ושאותן פורסים בשטח.

RTK – מובייל – מבוסס על תקשורת סלולרית עם שימוש בתחנות RTK הפרוסות בארץ.

רמות הדיוק מבוססות על כך ש- 95% מהזמן הן יעבדו בסטייה מינימלית של בין 1 ל 5 ס”מ, אבל ב 5% מהזמן, כשהן “בורחות” הן מגיעות עד ל 15 או 3 ס”מ. ז”א שגם אם יש ברשותך sf1 ב 95% מהזמן המערכת תדייק מאוד.

Sf1 – מומלץ לעיבודי יסוד.

Sf3 – מומלץ לעיבודי שורה ועבודות מדויקות.

RTK – מעבר לכך שרמת הדיוק מגיעה עד לכדי 2.5 ס”מ, הוא מאפשר חזרה של מפה על מפה, עקב השימוש שלו בתחנות קרקעיות המהוות מעין עוגן קרקעי.

הצורך בחזרה של מפה על מפה נובע מהעובדה שכשמשתמשים רק בלוויינים נוצר הבדל בין יום ליום בין השטח לקווים אשר במסך הניווט בטרקטור, עקב סיבוב כדור הארץ אל מול הלוויינים.  ה- RTK פותר בעיה זו ע”י השימוש בתחנות קרקעיות.

יכולות ויתרונות המערכת:

·         בטרקטור ג’ון דיר שהוא מוכן לניהוג אוטומטי (מה שנקרא ready) צריך רק לחבר אנטנה ומסך ולצאת לעבוד. ניתן גם לחסוך את המסך הנוסף ולהשתמש במסך הטרקטור במידה ויש כזה. החיבור נעשה בשיטת שקע לתקע, כך שהחיבור במקרה כזה הוא עניין של דקות בודדות.

·         אפשר להתקין את המערכת גם בטרקטור שהוא לא ready וגם לטרקטור לא ג’ון דיר ואז מוסיפים למערכת הגה חשמלי.

·         התקנה פשוטה ומהירה – ללא קידוחים או פירוק הטרקטור וללא חיבורי חשמל מיותרים, אלא נעשה שימוש בשקעי חשמל הקיימים בטרקטור.

·         חוזק אות – קליטה חזקה ורצופה של הלוויינים, ללא הפסקות במשך העבודה וללא צורך בהפעלה מוקדמת של המערכת על מנת לצבור לוויינים.

·         ניהוג אוטומטי גם בנסיעה לאחור – מאפשר להתיישר על הקו כבר בנסיעה לאחור לפני הכניסה לשורה.

·         העברת נתונים – פשוטה ומהירה בין מסכים, כלומר בין טרקטורים ואל תוכנת המחשב במשרד ע”י זיכרון נייד – usb.

·         המעגל השלם – מאפשר בזמן הקציר לאסוף נתונים ולהפיק מפת יבול, להוריד לתוכנת המחשב המשרדי – apex, להדפיס מפת יבול, להעביר נתונים למרסס, מדשנת או מזרעה וכך ליישם באופן מדויק ועל פי הצורך. למשל לזרוע בנק’ מסוימת בשדה יותר או פחות לפי מה שנקצר שם בעונה הקודמת.

·         הורדת עומס מהמפעיל ומניעת שגיאות  – המפעיל לא צריך להתרכז בכיוון הטרקטור בקו ישר, מה שמאפשר לו להתרכז יותר בתפעול הכלי. בנוסף בעזרת כך שבזמן העבודה – על המסך הפס אותו עושים נצבע בצבע , אפשר לדעת איפה כבר עבדנו ואיפה עדיין לא, מה שיכול לעזור בעבודה בלילה או בהחלפה בין מפעילים. ואם משתמשים למשל בתוכנת הריסוס – השטח הצבוע לא ירוסס שנית, אפילו אם בוצעה חפיפה כלשהי.

·         הגדלת הרווחיות – ע”י מעבר מדויק בשדה והימנעות מחפיפות יתר או חוסר חפיפה נוצר באופן טבעי החיסכון בדלק, חומרי הדברה, דשן וזרעים.

עפ”י נתוני john deere  המערכת חוסכת כל שנה כ – 14% בדלק, זרעים, דשן וחומרי הדברה. והיא מחזירה עצמה בתוך שנתיים.

אקטיבציות ושימושים נוספים:

Autotrack – תוכנת הניהוג האוטומטי

Itec pro –תוכנת סיבוב הטרקטור בקצה שורה ושליטה בהפעלת הכלי בתחילת וסוף שורה.

Pivot pro – תוכנה לניהוג אוטומטי בשדה מעגלי.

Row sense – תוכנה לקומביין תבואות בקציר תירס לניהוג אוטומטי עפ”י השורות.

Machine sync – סנכרון בין כלים, למשל בזמן קציר הקומביין משתלט על הטרקטור שגורר          את העגלה וקובע את מהירות הטרקטור.

Harvest id cotton – תוכנה לניהול ואיסוף המידע בקטיף הכותנה. אוסף נתונים, יוצר מפות יבול, ומדפיס את המידע על גבי החבילה.

Section control – תוכנה למרסס. פותח וסוגר את הריסוס באופן אוטומטי לפי גבולות השדה שהגדרנו.

Rate control – תוכנה לשליטה אוטומטית במזרעות ומדשנות.

נוספים:

My john deere – אתר המרכז עבור החקלאי את כל האתרים והפורטלים של ג’ון דיר בהם יכול להיעזר לניהול צי הטרקטורים והעסק.

Jd link – תוכנת מחשב וגם אפליקציה בסלולר, לשליטה בצי הטרקטורים וטיוב העבודה ע”י מציאת נק’ אופטימלית לתדלוק ומילוי חומרים וכו’. מראה היכן נמצא הטרקטור על גבי מפה, מראה שעות מנוע ותקלות, ויכול לשלוח sms אם הטרקטור יצא מהגבולות שהגדרנו. (למשל בגניבה).

Remote display accses – מאפשר לדילר להשתלט מרחוק על מסך הטרקטור ולפתור בעיות מרחוק מבלי להגיע לשדה.

מילון מושגים:

AMS – Agriculture management solution – פתרונות ניהול חקלאיים.

GreenStar – תוכנת הניווט של ג’ון דיר.

StarFire – שם האנטנה.

RTK – real time kinematic (בתרגום חופשי – תנועה בזמן אמת) בג’ון דיר הכוונה לרמת הדיוק הגבוה כיום, המתבססת על תחנות קרקעיות בנוסף ללוויינים.

* קינמטיקה (kinematic)– קינמטיקה היא תחום במכניקה הקלאסית המתאר תנועה של גופים במרחב. קינמטיקה עוסקת במהלך התנועה ובחיזוי המשך התנועה על פי נתונים מסוימים, אך אינה עוסקת בכוחות הגורמים לתנועה (הדינמיקה). (מתוך ויקיפדיה).

אהבת? שתף את הסיפור, בחר את הרשת שלך!

יכול לעניין אותך גם

מבצע לחבילת AMS

מבצע לחבילת AMS

חברת מפרם ארגנה מבצע AMS מטורף וייחודי! הגה, אנטנה ומסך – בחבילה אחת, במחיר מטורף של 33,900 ש”ח! (*אופציה לתשלומים נוחים) על מנת לקבל את ההטבה: 1. הכנסו ללינק- https://atu300.deere.com/en_GB בתחתית הדף, בחרו “ישראל” 2. הדפיסו את הואוצ’ר 3. לחצו על “צור קשר”, השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם, או דברו ישירות עם אייל (054-9081169) – […]

מבצע AMS

מבצע AMS

חייגו לפרטים או השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם >> https://www.jdisrael.co.il//

צור קשר ונשמח לסייע בכל נושא

עקוב אחרינו בפייסבוק

צור איתנו קשר

 • מחלקת מכירות03-7922697
 • מערכות AMS
  ניהוג אוטומטי
  054-9081169
 • שעות פתיחהא’-ה’: 8:00-17:00
  ו’: 8:00-11:00 (מחסן)
 • מחסן חלפים04-6059021
  04-6059020
 • כתובת
 • בית הראשונים 20 פארק התעשיות עמק חפר 3877701
  טלפון: 04-6059000
  פקס: 04-6059001
2017 © כל הזכויות שמורות למפרם סוכנויות (1999) בע"מ ואין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכני האתר ללא אישור בכתב. | אתר זה נבנה על ידי אפסייד דאון